KONST / Litografier / Färglitografi 16152061
*
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:17:56
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Fernandez Arman
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.600 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/4 13:17:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



