KONST / Litografier / Färglitografi 16152061
*
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:17:56
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Fernandez Arman
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.600 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/4 13:17:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



